نام کامل:مجتبی خوش کلام,نام مستعار:صنایع گازی پرستلی.آدرس سایت:www.pgas.ir.همکاران:Arman Web

مرا بخاطر بسپار

ورود

اکسیژن

اکسیژن عنصری است که در سال 1775توسط جوزف پرستلی ، دانشمند انگلیسی، کشف شد. این گاز از مایع سازی و فشرده سازی هوا بدست می آید .21 درصد از حجم هوا را  این گاز تشکیل می دهد.

اکسیژن را به می توان به سه حالت گاز ، مایع وجامد تولید نمود. اکسیژن در دمای محیط به صورت گاز، در برودت°183- درجه سانتیگراد و فشار اتمسفر به حالت مایع و در برودت °218- درجه سانتیگراد به حالت جامد می باشد .

صنایع گاز پرستلی با استفاده از دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته اکسیژن تولیدی خود را به دو صورت گاز و مایع با گرید بالا تولید و توزیع می نماید .

خاصیت فیزیکی و شیمیایی:

اکسیژن در فشار اتمسفر گازی است بی رنگ و بی بو . وزن یک لیتر گاز اکسیژن در صفر درجه سانتیگراد و فشار 760 میلی متر جیوه حدود  1/429 گرم است که به میزان اندکی سنگین تر از هوا است .

اکسیژن مایع به رنگ آبی روشن بوده و تقریبا  1/14 برابر از آب سنگین تر است . تبخیر یک حجم اکسیژن مایع در دمای 15 درجه سانتی گراد و فشار 760 میلی متر جیوه ( فشار اتمسفر) ، 840 حجم گاز تولید می کند.

موارد ایمنی :

اکسیژن خیلی سریع با روغن و گریس ترکیب شده با کوچکترین جرقه ایجاد انفجار و آتش سوزی می نماید .

هنگام کار با اکسیژن مایع حتما از دستکش نسوز-پیش بند وشیلد محافظ صورت استفاده نمایید . درصورت تماس اکسیژن مایع و یا گاز اکسیژن سردبا پوست و مجاری تنفسی، به دلیل برودت زیاد موجب وارد شدن صدمات شدید و انجماد آن می شود.

تنفس اکسیژن درفشارهای نسبی بالا برای سلامتی می تواند مضر باشد . قرار گرفتن طولانی در معرض اکسیژن خالص می تواند برای ریه و سامانه عصبی تأثیر بگذارد و موجب آماس شش، کاهش ظرفیت وآسیب به بافت های ششی و تأثیر بر سامانه عصبی شامل کاهش بینایی ، تشنج و اغما بشود.

گاز اکسیژن جزو گازهای شدیداً اکسید کننده است. گاز اکسیژن به تنهایی غیرقابل اشتعال است ولی با حضور منبع اشتعال و یک نوع سوخت می تواند موجب بروز احتراق و تسریع در سوختن بشود . اکسیژن با مواد آلی نظیر روغن ، گریس یا قیر درصورتی که بوسیله شعله مشتعل گردد ، به شدت واکنش نشان می دهد و مقدار زیادی انرژی آزاد می کند . (که به آن انفجار می گویند)

موادی که تحت شرایط معمول در هوا نمی سوزند ، می توانند در هوای غنی از اکسیژن بسوزند و موادی که در هوا تحت شرایط معمول می سوزند ، در هوای غنی از اکسیژن خیلی شدید و دمای بالاتر خواهد سوخت .

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)
شماره تماس وارد شده صحیح نمی باشد.

برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

  • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

  • نظری ارسال نشده است

خدمات مشاوره ای و مهندسی

صنایع گازی پرستلی مفتخر است که با شعار ((تامین به موقع)) محصول مورد نیاز مشتریان محترم را با استفاده از ناوگان مجهز به تانکهای مخصوص حمل میعانات کرایوجنیک در محل تحول نماید.

عضویت در خبرنامه

اطلاعات تماس

آدرس:کرج، شهرک صنعتی بهارستان، خیابان گلستان یکم، نبش جنوبی چهارراه اول، صنایع گازی پرستلی

تلفن:3-21 10 76 34 026

نمابر : 02634761018

انتقادها و پیشنهادها