نام کامل:مجتبی خوش کلام,نام مستعار:صنایع گازی پرستلی.آدرس سایت:www.pgas.ir.همکاران:Arman Web

مرا بخاطر بسپار

ورود

استلین

استیلن(Acetylene) با فرمول شیمیایی C2H2

اطلاعات اولیه:

استیلن گازی بی رنگ و در دمای معمولی وفشار به شدت آتش گیر و با بویی شبیه سیر می باشد. در هوا به شدت و با شعله ای درخشان میسوزد. گاز استیلن از هوا سبک تر است و به خوبی با استون حل می گردد گاز استیلن نتیجه واکنش کاربید کلسیم با آب می باشد.

کاربردها:

در جوش اکسی استیلن و برش فلزات استفاده میشود. استیلن در اثر احتراق با اکسیژن شعله ای با حرارت معادل 3800 درجه سلسیوس تولید مینماید که برای جوشکاری با کیفیت مطلوب و برش ورقهای ضخیم کاربرد دارد. از استیلن برای کربنیزه کردن فولاد استفاده میشود.

 

تولید استیلن:

عمده ترین ماده خام برای تولید استیلن، کربنات کلسیم(سنگ اهک) و زغال سنگ می باشد. کربنات کلسیم را ابتدا با حرارت دادن به اکسید کلسیم تبدیل کرده وزغال سنگ را هم به زغال کک تبدیل می کنند. سپس اکسید کلسیم و کک باهم واکنش داده و منو اکسید کربن و کاربید کلسیم تولید می کند. با اضافه کردن آب به کاربید کلسیم(calcium carbide)  استیلن و هیدروکسید کلسیم تولید می شود. استیلن را همچنین می توان از سوختن ناقص متان با اکسیژن و یا از کرالینگ هیدرو کربنها تولید کرد.

 

حمل استیلن:

استیلن به صورت تجارتی در کپسولهای زرد همراه استون عرضه می شود. بدلیل اینکه مخلوط آن با هوا بسیار منفجر شونده است بنابراین آنرا بصورت محلول در استون و به همراه مواد متخلخل ذخیره و حمل می کنند.

علت اضافه کردن استون به کپسول گاز استیلن چیست؟

کپسول استیلن دارای گنجایش معادل 40 لیتر بوده و در آنها استیلن را با فشار 15 بار پر میکنند. برای پیشگیری از تجزیه استیلن و خطر انفجار در این فشار بالا لازم است که فضای داخل کپسول را از مواد متخلخل پر کرده و علاوه بر آن استیلن را در مایعی حل نمایند. برای این منظور از استون استفاده می کنند، زیرا مایع استون، استیلن را به مقدار زیاد در خود حل می نماید. یک لیتر استون قادر است که در درجه 15 درجه سلسیوس و فشار یک بار به اندازه 25 لیتر استیلن را در خود حل کند.

 

صنایع گازی پرستلی جهت تکمیل پکیج گازهای مورد نیاز مصرف کنندگان ارجمند گاز استیلن را تهیه و در اختیار آنها قرار می دهد.

 

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)
شماره تماس وارد شده صحیح نمی باشد.

برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

  • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

  • نظری ارسال نشده است

خدمات مشاوره ای و مهندسی

صنایع گازی پرستلی مفتخر است که با شعار ((تامین به موقع)) محصول مورد نیاز مشتریان محترم را با استفاده از ناوگان مجهز به تانکهای مخصوص حمل میعانات کرایوجنیک در محل تحول نماید.

عضویت در خبرنامه

اطلاعات تماس

آدرس:کرج، شهرک صنعتی بهارستان، خیابان گلستان یکم، نبش جنوبی چهارراه اول، صنایع گازی پرستلی

تلفن:3-21 10 76 34 026

نمابر : 02634761018

انتقادها و پیشنهادها