نام کامل:مجتبی خوش کلام,نام مستعار:صنایع گازی پرستلی.آدرس سایت:www.pgas.ir.همکاران:Arman Web

مرا بخاطر بسپار

ورود

دی اکسید کربن

دی اکسید کربن گازی بی رنگ می باشد که تنفس آن در غلظت های بالا باعث ایجاد مزه ترش در دهان و احساس سوزش در بی و گلو (عمل خطرناکی که در آن احتمال خفه شدن شخص بالاست).این اثر ناشی از حل شدن co2  در بزاق دهان و تولید محلول اسیدی ضعیفی به اسید کربونیک می باشد.

مولکول دی اکسیدکربن خطی  دارای دو پیوند دوگانه بین کربن و دو اتم اکسیژن می باشد.ماده ای غیر قطبی می باشد و در دمای پایین تر از 78- درجه سانتیگراد متراکم شده و جسم سفید رنگ جامدی به نام یخ خشک ایجاد می کند. دی اکسید کربن مایع فقط تحت فشار خاصی تشکیل می شود. به میزان کمی در آب حل می شود و اسید ضعیف ، اسید کربنیک هرگاه فشار گاز دی اکسیدکربن که در حالت عادی برابر با 0.3 میلیمتر افزایش و تجمع گاز دی اکسید کربن در بدن که اصطلاحا به آن هیپرکاپنی گفته می شود، می تواند باعث ضعف عمومی سیستم عصبی مرکزی از جمله مرکز تنفس شده ، سردرد ، اغتشاش شعور (کانفیوژن)، کما و حتی مرگ را به دنبال داشته باشد.

خفگی و گاز گرفتگی همیشه ناشی از افزایش گاز دی اکسید کربن و یا کاهش اکسیژن در هوای محیط نیست ، بلکه گاهی اوقات خفگی گازگرفتگی ناشی از استنشاق گاز های سمی می باشد . یکی از خطرناک ترین این گازها که می تواند سبب مسمومیت تنفسی و مرگ گردد ، دی اکسید کربن است.

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)
شماره تماس وارد شده صحیح نمی باشد.

برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

  • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

  • نظری ارسال نشده است

خدمات مشاوره ای و مهندسی

صنایع گازی پرستلی مفتخر است که با شعار ((تامین به موقع)) محصول مورد نیاز مشتریان محترم را با استفاده از ناوگان مجهز به تانکهای مخصوص حمل میعانات کرایوجنیک در محل تحول نماید.

عضویت در خبرنامه

اطلاعات تماس

آدرس:کرج، شهرک صنعتی بهارستان، خیابان گلستان یکم، نبش جنوبی چهارراه اول، صنایع گازی پرستلی

تلفن:3-21 10 76 34 026

نمابر : 02634761018

انتقادها و پیشنهادها